FacebookYoutubeInstagram

Erotika po esemeskách aneb víte, co je sexting?

Slovácko Čtení 6. 5. 2020
Erotika po esemeskách aneb víte, co je sexting?
Foto: ilustrační foto

Dávejte si sakra pozor, komu posíláte lechtivé snímky

Líbali jste se letos na prvního máje pod rozkvetlým stromem? Nebo vám nouzový stav v této tradici zabránil?

Všichni jsme už "na prášky“ z toho, že nemůžeme dělat věci, na které jsme zvyklí. V rodinách s dětmi a home office bojujeme proti ponorce, dobrovolníci se snaží pomáhat zdravotníkům, matkám samoživitelkám, seniorům, ale jak si mají pomoci lidé, kteří jsou dlouhé týdny doma se vztahovou a sexuální frustrací, bez možnosti seznámení? Všichni touží po lásce a vášnivých nocích, ale zmizela možnost se seznamovat. Proto s pocitem samoty zkouší chaty, seznamky a nejrůznější komunikační aplikace, kde často naráží na sexting.

Co je sexting?

Slovo sexting je spojení slov sex a textování a znamená posílání textového, fotografického, audio a video obsahu se sexuálním podtextem prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Takový obsah, zasílaný převážně v rámci milostného vztahu, bývá zejména po jeho ukončení zneužit k poškození druhé strany jeho zveřejněním nebo výhrůžkou jeho zveřejnění.

Sexting, v němž figurují nezletilé a mladistvé osoby, může být z právního hlediska kvalifikován i jako trestný čin. Jedná se o velmi rizikové chování!

Erotické zprávy mohou opepřit vztah

Vztahy bez společného bydlení, možnosti víkendových pobytů, návštěv kin, koncertů a divadel, večeří v restauracích v karanténě trpí. Žár a touha vyhasíná a zamilovaní partneři se vzdalují. Pokud jste si jistí, že partnerovi můžete věřit, můžete si chvíle odloučení zpestřit erotickými esemeskami. Váš vztah se tak trochu rozžhaví a opepří.
Ale buďte obezřetní. Zvažujte, zda poslat erotické fotky, protože se dají velmi lehce zneužít. „Myslela jsem, že je to ten pravý. Proto jsem po dvou letech chození odložila stud a občas poslala lechtivou fotku. Jenže pak jsem ho načapala in flagranti s nejlepší kamarádkou a rozešla jsem se s ním. Rozchod neunesl a začal se mi mstít, včetně toho, že všem společným kamarádům rozeslal mé lechtivé snímky, které byly určené jen jemu. Málem jsem se propadla hanbou a dodnes mám trauma z pohledu lidí,“ vzpomíná na nepříjemný úsek života přítelkyně Eliška, maminka dvou dětí. „Nevím, kdo z obdarovaných si je uložil a kdy na mě nebo mé děti vyběhnou,“ povzdechla si.

Rada: Uvědomte si, že kompromitující materiály jsou věčné.

V karanténě nemáte šanci zjistit, jak na tom opravdu jste  
Může se přece jenom stát, že na seznamce potkáte někoho, kdo na vás zapůsobí. Začnete si psát, postupně otevíráte svou duši i srdce. Den je hned příjemnější, když čtete zprávy, ve kterých vám někdo skládá poklony a projevuje velký zájem.
V karanténě si s partnerem můžete dát jen omezené rande a díky pověstným „růžovým brýlím“ nemáte šanci odhalit, jak na tom opravdu jste. Proto buďte velmi obezřetní a nevrhejte se do vztahů po hlavě.

Rada: Dokud nový objev pořádně neproklepnete, nenechejte se vyprovokovat k zaslání erotických MMS zpráv či videí, protože nikdy nevíte, co se s vaším erotickým materiálem stane, kdyby to náhodou ve vztahu neklaplo...

Bacha na úchyly!
Při delším odloučení vzniká sexuální napětí, které lze rozptýlit psaním si s někým po síti. Při pocitu anonymity člověk dokáže prozradit široké spektrum svých sexuálních tužeb - od těch obyčejných až po ty, které mohou mnohým připadat zvrácené. „Nikdy jsem nemyslela, že si budu hledat protějšek na seznamce. Už mi ale hrabalo ze samoty, proto jsem to zkusila a nestačila se divit. Narazila jsem na několik slibných mužů, ale po chvíli mi začali dělat erotické návrhy, od lechtivých přes nestydaté až po prasárny,“ popisuje nadšeně pětatřicetiletá kamarádka. "Tos nezažila, jaké úchyláky skrývají sociální sítě! Hrozně mě ale baví je provokovat a pak strašit, že je odhalím. Dokonce uvažuji o změně profese - chtěla bych vyhledávat a trestat sexuální prasata, která ohrožují malé holky,“ uvažuje nahlas Renata, která se o rizika spojená se sextingem začala zajímat. „Co mě ale rozčiluje nejvíc, je nevědomost a absolutní laxnost rodičů, kteří netuší, jaké fotky jejich slečinky vystavují a posílají na sítě. To je tak nebezpečné, že si to nechci ani domyslet,“ rozčiluje se Renata.
Rada: Poučte děti a teenagery o tom, jak nebezpečné a lehce zneuživatelné může být posílání lechtivých snímků.   

Milenci mohou být i mizerové
„Přitahovala nás k sobě zvláštní chemie a zažila jsem s ním nevídané věci. Když jsme nemohli být spolu, občas mě vyhecoval k natáčení našich milostných hrátek a sexu přes webkameru. Byl to odvaz, adrenalin a taky zpříjemnění chvilek samoty. To se mi pak ale pěkně vymstilo! Až chemie opadla a začaly problémy, vydíral mě při každé hádce, že je zveřejní na internetu. Musel mi pomoci až kamarád „ajťák“, který se mu vlomil do počítače a kompromitující videa i s diskem zničil jednou pro vždy. Ještě dnes, dva roky po rozchodu, mám nepříjemné pocity, že je na mě bývalý milenec někde ze zálohy vybalí,“ svěřuje se známá.
Rada: Někdy ani adrenalin ze sexu přes Skype nestojí za případné následky. A pokud to máte rádi, kreativními nápady si chraňte obličej...

Koluje vaše nahá fotka v éteru?
Pokud vás přece jen chce někdo zničit a zavěsí vaše kompromitující materiály na internet, obraťte se na Policii ČR či státní zastupitelství s trestním oznámením.

Rada: Fotky, videa i MMS mohou být doslova časovanou bombou. Data si ve světě internetu žijí svůj vlastní život a není možná kontrola nad tím, kdo je sdílel, kdo si je kam uložil anebo kdo, kdy a kde je opět předvede na svět.

Rodiče, pozor!
Nahá fotografie dítěte může v cizích rukách napáchat nevratné škody. Pachatel může dítěti vyhrožovat, že fotky vyvěsí ve škole, na sociální síti, nebo je ukáže rodičům. Vystresované dítě pak pod tlakem souhlasí třeba s nafocením dalších aktů a v horším případě i s osobní schůzkou, která může skončit tragicky.
Rada: Hovořte se svými dětmi o této problematice a sami se raději zcela vyhněte zasílání erotického materiálu.

Děti si neuvědomí následky

Podle průzkumu téměř 10 % českých dětí umisťuje na internet fotografie, které jsou minimálně vyzývavé, v tom horším případě se na nich dotyční objevují zcela obnažení!

Autor: IVA PAŠKOVÁ
Inzerce

Vaše názory

Až naprší a neuschne aneb čekání na déšť. Sucho je nejhorší za 500 let!

Slovácko

Až naprší a neuschne aneb čekání na déšť. Sucho je nejhorší za 500 let!

Všichni se zabýváme koronavirem a sčítáme škody, které nám virus způsobil, aniž bychom si plně uvědomili, že...

4. 5. 2020
Příběh ze života

Příběh ze života

Marienka se po svatbě nastěhovala jen pár domů vedle nás. Nebývalo ji moc vidět, ale když se...

1. 5. 2020
Týrané sousedce můžete pomoci i vy

Slovácko

Týrané sousedce můžete pomoci i vy

„Táto, prosím, nech mámu, ona už bude hodná!“ pětiletá dcera „Mami, mysli na něco hezkého, já...

30. 4. 2020
Víte, jak rozeznáte alergii od nachlazení?

Slovácko

Víte, jak rozeznáte alergii od nachlazení?

I když je dnes tradiční jarní počasí, prudký nástup teplot už na konci února způsobil alergikům velké...

28. 4. 2020
TOPlist